نوشته های وبلاگ

جنگل رقصان

جنگل رقصان

جنگل “مست” یا “رقصان” روسیه، جنگل منحصر به فردی است که به جنگل فرفری هم معروف است.در این جنگل تا چشم کار می کند درختان کاج در خود پیچیده ای می بینید که بدون هیچ الگوی ثابتی دور خود چرخیده اند.بعضي از تنه ها به شكل حلقوي در خود پيچيده اند. مردم اين منطقه باورهايي دارند. يكي از آنها اين است كه هر كس آرزويي بكند و از داخل يكي از اين حلقه ها رد شود آرزويش برآورده مي شود.

کورونين اسپيت حدود ۵۰۰۰ سال قدمت دارد و به نظر زمين شناسان يکي از سرزمين هاي قديمي اين منطقه به شمار مي رود.این جنگل در شب های سرد و تاریک زمستانی بسیار ترسناک توصیف شده است.براي اين شكل گيري عجيب درختان اين منطقه افسانه اي وجود دارد . بارتي شاهزاده آلماني كه براي شكار به اين منطقه آمده بود در حال تعقيب يك گوزن كوچك بود كه آواز عجيبي شنيد.

جنگل مست

او به محل صدا رفت و دختري را در حال نواختن چنگ ديد. اسم اين دخترمسيحي پراديسلاوا بود. شاهزاده به پراديسلاوا پيشنهاد ازدواج داد ولي او پاسخ داد كه فقط با يك مرد همكيش خود ازدواج مي كند.بارتي هم پذيرفت كه مسيحي شود به شرط اينكه دختر بتواند ثابت كند كه خداي نامريي كه به او اعتقاد دارد قدرتمندتر از درختان اين ناحيه است.

پراديسلاوا شروع به نواختن كرد تمام پرندگان خاموش شدند و درختان شروع به رقصيدن كردند.در اين هنگام شاهزاده بازوبندش را از دستش بيرون آورد و آن را به نامزدش داد و بدينسان در سالهاي دور در اين منطقه جنگلي رقصان شكل گرفت.اين جنگل شگفت انگيز به خاطر همين موضوع مورد مطالعه بسياري از دانشمندان هم قرار گرفته تا دليل رويش عجيب درختان اين منطقه کشف شود. اما هنوز دليل قانع کننده اي که قابل اثبات باشد براي رشد عجيب و غريب درختان کاج اين منطقه ارائه نشده است.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “جنگل رقصان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.