نوشته های وبلاگ

اولین زیردریایی نظامی جهان یک بشکه چوبی بود

اولین زیردریایی نظامی جهان یک بشکه چوبی بود

اولین زیردریایی نظامی جهان کجا و چگونه ساخته شد؟ این شاید سوالی باشد که به ذهن هر کسی همچون شما کاربران همیشه همراه ما خطور کند. این وسیلهٔ نقلیه شناوری که می‌تواند در زیر سطح آب حرکت کند و به ژرفاهایی برسد که غواصان به آن دسترسی ندارند طبق گفته تاریخ نویسان در سال ۱۷۲۱ میلادی در روسیه ساخته شد. در ادامه با ما همراه شوید.

اولین زیردریایی نظامی جهان و نحوه ساخت بارها مورد اختلاف تاریخ نویسان بوده است اما در سال ۱۷۱۸ یک نجار روسی به نام  Yefim Nikonov به پیتر کبیر نوشت که می تواند یک وسیله مخفی بسازد که می تواند زیر آب حرکت کند و همه کشتی های دشمن را با توپ نابود کند.

بنابراین همین موضوع باعث شد که تزار در خصوص این ایده کنجکاو و علاقمند شود، بنابراین این نجار یعنی Yefim Nikonov را به سنت پترزبورگ دعوت کرد و از او خواست که ساخت و ساز را شروع کند.اولین زیردریایی نظامی جهان با این حال بعد از ۳ سال تلاش سرانجام نجار توانست در سال ۱۷۲۱ ساخت مدل را تمام کند و آن را در حضور پیتر آزمایش کند. پیتر که از نتیجه آزمایش راضی بود به او دستور داد که یک نمونه کامل از این کشتی جنگی مخفی بسازد.اولین زیردریایی نظامی جهان سرانجام اولین زیر دریایی نظامی جهان ، زیردریایی بود که با چوب و به شکل یک بشکه ساخته شد و مجهز به لوله آتش بود.

اولین زیردریایی

فرض می شد این زیردریایی به کشتی دشمن نزدیک می شود، لوله های آتش بیرون از آب قرار می گیرند و کشتی های دشمن را با مخلوط مواد قابل احتراق منفجر می کنند. اولین آزمایش زیردریایی در پاییز ۱۷۲۴ انجام شد و یک فاجعه بود چون زیردریایی غرق شد، به زیر آن ضربه خورد و شکست. نجار به همراه چهار پاروزن داخل آن بودند و این یک معجزه بود که توانستند خودشان را نجات دهند.

اما پیتر حامی خوبی بود و او را تشویق کرد طرحش را بهبود و اصلاح کند. اما نیکونوف همچنان شکست می خورد به خصوص بعد از مرگ حامی اصل خود یعنی پیتر. در بهار ۱۷۲۵ دومین نسخه این زیردریایی هم با شکست مواجه شد و همینطور سومین بار در سال ۱۷۲۷ درنهایت صبر و شکیبایی هیئت مدیره دریایی سلطنتی روسیه به پایان رسید و او را به اتهام سواستفاده از بودجه عمومی به وضعیت یک نجار معمولی نزول کرد و به کارخانه کشتی سازی در رودخانه ولگا برای کار فرستاده شد.

اولین زیردریایی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.