نوشته های وبلاگ

DNA منشاء فرازمینی دارد

DNA منشاء فرازمینی دارد

محققان ناسا با مطالعه شهاب سنگ ها شواهدی را یافته اند که مولکول های DNA حامل دستور العمل های ژنتیکی برای ادامه حیات به احتمال زیاد در فضا ساخته شده اند.
این تحقیق احتمال درست بودن نظریه “KIT” که معتقد است قطعات آماده ای از حیات در خارج از زمین ساخته شده و توسط شهاب سنگ ها و ستاره های دنباله دار به زمین تحویل داده شده اند را تقویت می کند.

از سال ۱۹۶۰ بسیاری از محققین آثاری از DNA ها را در شهاب سنگ ها یافته اند اما مطمئن نبودند که آیا واقعا آنها خاستگاه خارج از زمین دازند و یا اینکه در جو زمین به این آثار برخورد کرده اند. دکتر Michael Callahan گفت ما اکنون سه دسته از شواهد را داریم که این DNA منشا خارج از زمین دارند.
این کشف می افزاید فعل و انفعالات شیمیایی داخل سیارک ها و ستاره های دنباله دار توانایی ساختن بلوک های مولکولی موجود در DNA را داراست. محققان قبل از این موفق به یافتن اسید های امینه در نمونه های دنباله دار Wild 2 بدست آمده از فضا پیمای Stardust شده بودند. آنها دوازده شهاب سنگ را مورد آزمایش قرار داده اند که ۹ عدد از آنها از بین نمونه های قطب جنوب بوده است. گروه با استفاده از اسید فرمیک نمونه ای از هر کدام را استخراج کرده و سپس اقدام به جدا سازی آنها کرده اند.
تیم تحقیق adenine و guanine به همراه nucleobases , hypoxanthine و xanthine را از نمونه ها استخراج کردند. دو ماده آخر در ساختمان DNA موجود نیست اما برایes , hypoxa فرآیند های زیستی استفاده می شود. محققین همچنین در مطالعه دو شهاب شنگ دیگر مواد زیستی کمتری را یافته اند که این نشان دهنده خاستگاه فضایی آنهاست.
منبع : NASA

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.