نوشته های وبلاگ

کدام قوم و ملیت بیشترین جاسوسی را انجام داده اند؟

کدام قوم و ملیت بیشترین جاسوسی را انجام داده اند؟

باید توجه داشت که بیشترین جاسوسی را افرادی می توانند انجام دهند که نیاز بیشتری به آن احساس می کنند.

با توجه به  بررسی منابع تاریخی، یهودیان بیشترین جاسوسی را در طول تاریخ انجام داده اند. جالب است  که بدانید همیشه قوی ترین سازمان های جاسوسی جهان در دست یهودیان بوده است.

شاید واضح باشد که در طول تاریخ یهودیان زمان پرفراز و نشیبی را سپری کرده اند و هرگز نتوانسته اند در کمال آرامش بسر برند. شاید دلیل این موضوع مهم، نپذیرفتن این قوم توسط اقوام دیگر بوده که قسمت مهم این دلیل به خود این قوم برمی گردد که از دستور کار این کتاب خارج است.

یهودیان مردم باهوشی هستند و این نکته مهمی است که آن‌ها استعداد پرداختن به جاسوسی را در حد بالایی دارا می باشند و شاید نپذیرفتن جایگاه آن‌ها توسط اقوام دیگر در این راستا باشد. اما دلیل دیگری که به نظر می رسد باعث نیاز بیشتر آنها به جاسوسی باشد این موضوع است که آنها اهداف بزرگی را در سر می پرورانند؛ یعنی دستیابی به آرزوی آرمان نیل تا فرات. این آرزو موضوعی است که می تواند دشمنان زیادی را برای آن‌ها ایجاد کند.

اگر بخواهیم از قوم دیگری نام ببریم، باید از قوم ارامنه یاد کنیم. آن‌ها هم در طول تاریخ با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده اند. ارامنه هم در صنعت جاسوسی تبحر خاصی داشته اند؛ زیرا آن‌ها هم در طول تاریخ با دشمنان زیادی مواجه بوده اند و اتفاقا هر دوی این قوم کهن در زمان حکومت کوروش کبیر مورد حمایت او واقع شدند؛ چون او از هنر و صنعت ارامنه آگاهی کاملی داشت از این امکان برای پیشرفت کشور بزرگ ایران استفاده فراوان برد و با مهاجرت دادن تعدادی از صنعت گران به مرکز حکومت ایران بزرگ آن زمان؛ یعنی اصفهان خدمات زیادی را به ایرانیان و ارامنه هدیه داد. آنها در عین حال مورد حمایت شاه عباس قرار گرفتند. در واقع از بین همسایگان فراوان خود ایرانیان بیشترین ارتباط و همکاری و روابط حسنه را برقرار کرده بودند.

اگر مایل به خواندن تاریخ جاسوسی از آغاز تا به امروز هستید مقاله تاریخچه جاسوسی را مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.