نوشته های وبلاگ

مریخ نوردها چگونه هدایت می شوند؟

مریخ نوردها چگونه هدایت می شوند؟

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که مریخ نورد ها چگونه هدایت می شوند ؟  آیا به صورت خودکار و برنامه ریزی شده بر روی سیاره مریخ به تنهایی و با استفاده از هوش مصنوعی خود شروع به کاوییدن سیاره مریخ می کنند یا نه عوامل انسانی نیز دخیل هست ؟ و یا هر دوی این ها. با ما همراه باشید تا جواب این سوالات را بگیرید.پیش از اینکه مریخ نورد شروع به پیمودن راهش در مریخ کند، مهندسان در طول شب فرامین خود را از طریق رایانه را ارسال می کنند و می گویند که روز بعد به کجا برود. بسته به وضعیت مریخ، هدایت کنندگان مریخ نورد دو گزینه پیش رو دارند.

یک گزینه این است که آنها می توانند رشته ای از دستوراتی خاص ارسال کنند مانند این که: «پنج متر رو به جلو برو، سپس ۹۰ درجه به سمت راست بگرد.» مریخ نورد چرخ هایش را بارها به اندازه کافی می گرداند تا به پنج متر برسد و سپس به سمت محل مورد نظر تغییر جهت می دهد.

مریخ نورد

یا اگر مسیر بی خطر به نظر برسد، هدایت کنندگان مریخ نورد می توانند به مریخ نورد اجازه دهند خودش فکر کند. در این صورت آنها فرمان هایی مانند این را می نویسند:«ببین که سنگی در آن جا وجود دارد؟ خودت راهت را با خیال راحت پیدا کن.» سپس، با استفاده از دو دوربین همانند چشم انسان، مریخ نورد نمایی سه بعدی از خطراتی مثل سنگ های بزرگ و دامنه های شیب دار می گیرد. مریخ نورد پس از نقشه برداری از مناطق خطر، امن ترین مسیر را برای اجتناب از آنها طرح ریزی می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.